Honderden kilo's oesters illegaal geraapt
SINT PHILIPSLAND - Op de Oosterschelde bij Sint Philipsland is onlangs een beroepsvisser betrapt die in totaal maar liefst 667 kilo illegaal geraapte oesters bij zich had.
De visser werd betrapt door inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Hij had de oesters geraapt in een afgesloten gedeelte van het Natura 2000-gebied 'Nationaal Park de Oosterschelde'. In de Oosterschelde zijn bepaalde gebieden afgesloten om de kwetsbare natuur te beschermen. Deze gebieden zijn afgesloten voor bezoekers en er mag in deze gebieden ook niet gevist worden.
Beroepsvissers mogen oesters rapen als zij een vergunning hebben om dit op een bepaalde locatie (een zogenoemd schelpdierperceel) te doen. De bewuste beroepsvisser uit Bruinisse had wel een vergunning om in een nabijgelegen perceel oesters te rapen, maar deze vergunning bleek bij nadere inspectie niet meer geldig te zijn. Voor particulieren is het toegestaan om in voor het publiek toegankelijke gebieden van de Oosterschelde voor eigen gebruik maximaal 10 kilo oesters per dag te rapen.
De inspecteurs hebben proces-verbaal opgemaakt. De oesters zijn weer teruggezet in de natuur.
Locatie op de kaart
Laatste nieuwsvideo's
05 februari 2025
04 februari 2025
03 februari 2025
03 februari 2025