Duitse zeemijnen onderweg naar laatste rustplaats
This is a modal window.
VLISSINGEN - De Duitse zeemijnen zijn vandaag hun laatste reis begonnen naar de locatie van ontmanteling. De zeemijnen werden afgelopen mei aangetroffen in de Vlissingse Binnenhaven.
Na ongeveer tachtig jaar in de Vlissingse haven te hebben gelegen, zullen vandaag de zeemijnen naar Westkapelle gebracht worden om daar hun laatste rustplaats te vinden. De duikers van de Koninklijke Marine zijn gisteren een hele dag in touw geweest om de bommen op te duiken.
Eind mei werden bij werkzaamheden langs de Piet Heinkade in Vlissingen meerdere zeemijnen aangetroffen. Omdat er geen risico meer was op direct exploderen, is besloten dat de zeemijnen konden blijven liggen. Voor de omgeving was er geen gevaar.
- 07-05-2024 - Explosief gevonden in haven Vlissingen, EOD ter plekke
- 07-05-2024 - EOD Vlissingen klaar, bom wordt later ontmanteld
- 10-05-2024 - Duitse invloedsmijn ontmanteld op zee
- 24-05-2024 - Opnieuw zeemijnen aangetroffen in Vlissingen
- 28-05-2024 - Geen schepen aan Piet Heinkade vanwege zeemijnen
- 03-10-2024 - Duikers Marine bergen drie zeemijnen in Vlissingen
Scroll naar beneden voor foto's
Locatie op de kaart
Laatste nieuwsvideo's

28 april 2025

28 april 2025

28 april 2025

27 april 2025
Reageer op dit bericht
Reacties
Zelf reageren? Lees hier de spelregels.
Eerste | Vorige | 1 | Volgende | Laatste |