Weerbericht:
Van het westen uit meer bewolking
Verkeersinformatie:
3 files van totaal 11 km

Drie paarden en een ezel in beslag genomen in Ritthem

Toegevoegd: 28-02-2025, 16.42 uur
De dieren zijn op een geheime locatie ondergebracht.
De dieren zijn op een geheime locatie ondergebracht.
© Foto: Politie Zeeland-West-Brabant
Door: Roland de Jong

RITTHEM - Op een perceel aan de Donkereweg in Ritthem zijn dinsdag tijdens een gezamenlijke actie van de dierenpolitie en de Landelijke Inspectiedienst Dierenwelzijn (LID) drie paarden en een ezel in beslag genomen.

Tijdens een controle van de dierenpolitie samen met een LID-inspecteur bleek dat de dieren te mager waren. De ezel was bovendien ernstig ziek, zo meldt de politie. "De viervoeters hadden ook geen droge sta- of ligplek. Ze stonden diep in de modder en hadden veel te weinig voedsel en water", aldus de politie.

Al eerder waren meldingen bij de politie binnengekomen dat er niet goed voor de dieren gezorgd zou worden. In de afgelopen week heeft een veearts een ander paard op dezelfde locatie moeten laten inslapen omdat het dier in zeer slechte conditie was. De in beslag genomen dieren zijn ondergebracht op een geheime opvanglocatie waar ze de juiste (medische) verzorging krijgen.

Tegen de eigenaar wordt proces-verbaal opgemaakt, waarna het Openbaar Ministerie zich over de zaak zal buigen.

 

Reageer op dit bericht

Reacties

Nieuwe reactie plaatsen:

Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.

Zelf reageren? Lees hier de spelregels.

Aantal tekens
0 van 750
Cookie-instellingen beheren